One comment on “MAANA YA ‘VALENTINE DAY’ NA MAADHIMISHO YAKE.

  1. thanx mtumimishi kwa kunipa maana ya valentine!nimeipenda maana ni kwei watu tunatumia vibaya siku hii pasipo kuelewa,tunahiatji neema ya Mungu sana ili isiwe siku ya machukizo mbele ya Bwana.

Nini Maoni yako Juu ya Hili?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s